КИЇВ (QHA) -

Головною військовою прокуратурою командувачу 41 загальновійськової армії Центрального військового округу Збройних сил Російської Федерації генерал-майору Олексію Завізьону повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 110 КК України (умисні дії, вчинені з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які привели до загибелі людей та інших тяжких наслідків), ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 437 КК України (ведення агресивної війни), ч. 1 ст. 258-3 КК України (участь у терористичній організації).

Прокуратура України повідомляє, що Завізьон Олексій Володимирович обґрунтовано підозрюється в тому, що він у період з лютого по липень 2015 року з попередньою змовою з іншими представниками влади і посадовими особами Збройних сил Російської Федерації, виконуючи обов'язки командувача 1 армійського корпусу — незаконного збройного формування, так званого «народного ополчення ДНР», шляхом переказу наказів, контролю їх виконання та координації дій, через підлеглих посадових осіб ЗС РФ забезпечив на території Донецької та Луганської областей щоденне ведення підлеглими незаконними збройними підрозділами обстрілів позицій сил АТО і вчинення збройних нападів на військовослужбовців Збройних сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів.

— У результаті здійснення зазначеними співучасниками вказаних умисних дій, загинули не менше 3 тисяч і поранено понад 8 тисяч військовослужбовців Збройних сил України та інших військових формувань, залучених до проведення АТО, тимчасово окуповані окремі райони Донецької та Луганської областей та завдано значних матеріальних збитків державі Україна, —  сказано в повідомленні.

Вказується, що підозрюваний оголошений у розшук, готується клопотання про надання дозволу на його затримання з метою участі у розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Згідно з даними з відкритих джерел, Завізьон Олексій Володимирович — російський воєначальник, генерал-майор (2007), командувач 41-ю армією Центрального військового округу ЗС РФ (з 2015 року).

ФОТО: інтернет

QHA