МАДРИД (QHA) -

Прокуратура Іспанії надіслала запит до Верховного суду щодо ордеру на арешт екс-глави Каталонії Карлеса Пучдемона, який знаходиться в Данії.

Прокуратура зробила вже другий запит ордеру на арешт Пучдемона.

Колишній глава Каталонії особисто планує брати участь в дебатах «Каталонія і Європа на перехресті за демократію» в університеті Копенгагена.

Карлес Пучдемон вперше покинув територію Бельгії після того, як з осені 2017 року перебував там через кримінальне переслідування в Іспанії за спробу оголосити незалежність Каталонії.

Нагадаємо, Пучдемон заявив, що зможе керувати Каталонією з-за кордону, якщо його знову оберуть главою регіонального уряду.

QHA повідомляло, що суд Брюсселя не схвалив рішення про видачу екс-глави Каталонії Карлеса Пучдемона і чотирьох членів каталонського уряду Іспанії.

Раніше Карлес Пучдемон і четверо його радників добровільно здалися бельгійській поліції. Він заявив, що готовий до співпраці і не чинив ніякого опору.

Верховний суд Іспанії 3 листопада видав європейський ордер на арешт Карлеса Пучдемона. Постанова торкнулося і чотирьох колишніх міністрів у складі місцевого уряду, які, як і Пучдемон, втікли до Бельгії.

Іспанська генпрокуратура 29 жовтня висунула звинувачення щодо Карлеса Пучдемона та інших членів розпущеного Мадридом регіональних адміністрації і парламенту Каталонії. Лідерів сепаратистського руху звинувачують у заколоті, повстанні проти державної влади і зловживанні бюджетними коштами.

За підготовку заколоту іспанське законодавство передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі строком на 30 років. Через це глава Каталонії й втік до Бельгії.

Джерело: DW

QHA