КИЇВ (QHA) -

Слідчий суддя Печерського райсуду Києва 24 лютого дозволив військовій прокуратурі провести спеціальне досудове розслідування стосовно заступника командира 810-ї окремої бригади морської піхоти Чорноморського флоту РФ підполковника Володимира Карпушенка. Про це повідомив військовий прокурор Руслан Кравченко виданню «Цензор.Нет».

— Карпушенко скоїв умисні дії з метою зміни кордонів України, за попередньою змовою групою осіб, і це призвело до тяжких наслідків, повідомляється у заяві суду.

Згідно з відомостями прокурора, 1 і 3 березня 2014 року підполковник ЧФ РФ віддавав накази військовослужбовцям бригади морської піхоти блокувати військові частини 1-го батальйону морської піхоти ВМС ЗС України та 36-ї окремої бригади берегової оборони ВМС ЗС України. Йдеться про військової частини А2272 у Феодосії і в/ч А2320 в селі Перевальне Сімферопольського району. За твердженнями прокуратури, українські військові через це не змогли відбити збройну агресію Росії.

Його підозрюють у зазіханні на територіальну цілісність України (ст. 110 КК), веденні агресивної війни (ст. 437 КК), підбурюванні до державної зради (ст. 111 КК).

Нагадаємо, як повідомляло QHA, прокуратура Автономної Республіки Крим за результатами проведеного попереднього розслідування направила до суду обвинувальні акти щодо колишніх депутатів Верховної Ради Криму Петра Запорожця, Ольги Ковітіді та Петра Зайцева. За інформацією прокуратури АРК, ці посадовці сприяли окупації півострова Росією і звинувачуються у скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).

ФОТО: інтернет

QHA