КИЇВ (QHA) -

Прокуратура Автономної Республіки Крим розпочала слідство за фактом насильницького переселення росіянами жителів окупованого Криму за межі півострова. Відповідне провадження було відкрито за статтею 438 КК України (жорстоке поводження з цивільним населенням, вигнання цивільного населення, розграбування національних цінностей на окупованій території та інші порушення законів і звичаїв війни, які передбачені міжнародними договорами). Про це повідомив прокурор Криму Гюндуз Мамедов в інтерв'ю «Крим.Реалії».

— Ми зареєстрували, внесли до єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 438 КК України факт демографічної ситуації, яка відбувається на півострові. Створюються немислимі умови, коли наші громадяни змушені переселятися для того, щоб не втратити свою ідентичність. Людей ставлять у певні рамки: або береш громадянство Російської Федерації, або залишаєшся на території Криму, але втрачаєш всі соціальні та інші права, і люди змушені залишати територію Криму.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, Генеральний прокурор України Юрій Луценко в кінці листопада 2016 року стверджував, що окупанти, порушуючи норми міжнародного права, завезли до Криму понад 72 тисяч росіян.

ФОТО: інтернет

QHA