КИЇВ (QHA) -

Прокуратура просить для лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі, якому сьогодні в Печерському суді Києва обирають запобіжний захід, два місяці домашнього арешту.

Як передає кореспондент QHA, прокурор заявив, що Саакашвілі можуть ліквідувати спецслужби РФ з метою дестабілізації ситуації в Україні.

— Є інформація від ГУ СБУ в Києві та області — у зв'язку з проведенням заходів з документування злочинної діяльності Курченка, спецслужби РФ вживають заходів щодо виходу на Саакашвілі та Дангадзе. Один із варіантів дестабілізації ситуації, який може мати місце, — можливість ліквідації Саакашвілі та Дангадзе спецслужбами РФ, — зазначив він.

QHA повідомляло, що лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко запропонувала взяти на поруки Саакашвілі. Тим часом нардепи Анатолій Гриценко та Ігор Луценко також заявили, що готові взяти лідера "Руху нових сил" на поруки.

Відзначимо, що ГПУ і СБУ звинувачують Саакашвілі в сприянні злочинним організаціям. Так, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Саакашвілі нібито отримав від олігарха Сергія Курченка 500 тисяч доларів для фінансування своїх протестних акцій в Україні. Зі своєї сторони Саакашвілі повинен був захищати бізнес-інтереси Курченка.

Підставою для звинувачень стали записи телефонних розмов між помічниками Курченка та Саакашвілі та між ними самими.

Саакашвілі інкримінують ч.2 ст.256 Кримінального кодексу України.

Стаття 256 КК передбачає кримінальну відповідальність за «заздалегідь не обіцяне сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності шляхом надання приміщень, сховищ, транспортних засобів, інформації, документів, технічних пристроїв, грошей, цінних паперів, а також заздалегідь не обіцяне здійснення інших дій щодо створення умов, що сприяють їхній злочинній діяльності».

Частина 2 статті регламентує, що такі дії, вчинені службовою особою, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Сам Саакашвілі всі звинувачення відкидає.

ФОТО: УНІАН

QHA