КИЇВ (QHA) -

«Прокуратура» окупованого Криму працювала над справою Балуха у кращих традиціях 30-х рр. Про це на прес-конференції повідомив Архієпископ Сімферопольський і Кримський Української Православної Церкви Київського патріархату Климент.

За його словами, він неодноразово просив суд окупантів відпустити Балуха під його гарантію на час слідства, на що суддя відповів відмовою.

— Я гарантував, що Володимир не втече, але суд не пішов на це і відмовив. Також було відхилено прохання про відвідування Балуха у СІЗО, хоча, згідно із законодавством РФ, кожен ув'язнений має право на зустріч зі священнослужителем, — зазначив Климент.

Незважаючи на домашній арешт, яким Балуху замінили ізолятор, українець не зміг відчути себе вдома, адже йому було заборонено бачитися із сином і дружиною.

— Прокуратура у кращих традиціях 37-го року записала рідного сина і дружину Балуха до свідків обвинувачення, через що вони не змогли побачитися, — розповів священнослужитель.

За словами священнослужителя, через надчутливий браслет, який носив Балух, силовики приїжджали перевірити його місцезнаходження кожного разу, коли він виходив подихати на подвір'я.

— Було складно перед фінальним слуханням, коли я спілкувався з матір'ю Володимира, адже розумів, що не можу сказати, що все буде добре і він повернеться додому. Ми всі прекрасно розуміли, що цього не станеться. Але найважчий момент настав, коли мені треба було розповісти їй про вирок. Коли ми приїхали, вона вже все знала з новин, — поділився спогадами архієпископ.

Климент закликав владу присвоїти Володимиру Балуху звання Героя України, адже це найменше з того, що вона може зробити після ігнорування процесу над активістом.

Раніше QHA повідомляло, що українські правозахисники закликали Петра Порошенка присвоїти звання Героя України незаконно засудженому кримчанину Володимиру Балуху.

QHA