КИЇВ (QHA) -

Прокуратурою Автономної Республіки Крим за результатами проведеного спеціального попереднього розслідування направлений до суду обвинувальний акт відносно колишнього депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим, який звинувачується у скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 (державна зрада) КК України.

У ході розслідування кримінального провадження отримані беззаперечні докази того, що в березні 2014 року зазначений депутат Верховної Ради Автономної Республіки Крим надав допомогу і сприяння окупації Криму.

Зокрема, за його безпосередньої участі незаконно прийняті кілька постанов, у результаті чого було створене нелегітимне державне утворення «Республіка Крим».

Обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дванадцяти до п'ятнадцяти років.

На даний час слідчими і прокурорами прокуратури АР Крим до судів направлені 59 обвинувальних актів щодо колишніх депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим і 7 ​​обвинувальних актів щодо колишніх депутатів Севастопольської міської ради.

Як писало QHA, прокуратура АРК має намір ініціювати міжнародний судовий процес через анексію Криму Російською Федерацією за прикладом Нюрнберзького процесу.

Нагадаємо, раніше прокурор Криму Гюндуз Мамедов заявляв, що всі факти порушення прав людини, відчуження власності та інші випадки, які згадуються в оновленому тексті проекту резолюції ООН по Криму, розслідуються прокуратурою.

QHA