КИЇВ (QHA) -

Прокуратура Автономної Республіки Крим проводить збір доказів за фактами примусу жителів Криму проходити військову службу у лавах окупаційний армії РФ. Про це заявила прес-секретар відомства Тетяна Тихончик.

За її словами, призов до армії громадян України та судові провадження в разі відмови від проходження військової служби з боку РФ є військовими злочинами, на які поширюється юрисдикція Міжнародного кримінального суду.

— У нас є три оригінали повісток, які були надіслані жителям окупованого Криму, допитано ряд свідків за повістками. Відповідно це порушення норм Римського статуту. Такі дії окупаційної влади не тільки підпадають під ознаки злочину, передбаченого статтею 438 Кримінального кодексу України, а і є військовими злочинами, на які поширюється юрисдикція Міжнародного кримінального суду, повідомила вона в інтерв'ю телеканалу UATV.

Так, згідно з вимогами статті 8 Римського статуту і статті 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни, держава-окупант не має права примушувати осіб, які перебувають під захистом, служити в її збройних або допоміжних силах. Будь-який тиск або пропаганда на користь добровільного вступу до армії забороняється.

Тетяна Тихончик зазначила, що зібрані факти про примус громадян України у Криму проходити військову службу в лавах російської армії будуть передані до Міжнародного суду.

У прокуратурі просять усіх, хто має інформацію про подібні факти, звертатися до прокуратури АР Крим за адресою: м Київ, вул. Ділова, 24, по телефону (044) 569-73-57 або повідомляти про такі факти на електронну адресу: zvern01@ark.gp.gov.ua.

Раніше QHA повідомляло, що 2017 року значно зросла кількість кримчан, призваних до армії РФ.

Якщо 2016 року було призвано близько 3100 осіб, то за 2017 рік до армії РФ відправили вже трохи менше 5000 призовників з Криму. Всього за період окупації до Збройних сил РФ призвали приблизно 10 000 кримчан.

Нагадаємо, 17 жовтня окупанти відправили перших новобранців з Криму служити в Росію. Молодих кримчан "турботливий Кремль" доправив на службу у віддалені райони Сибіру і Далекого Сходу за допомогою авіарейсів військово-транспортної авіації Повітряно-космічних сил і цивільної авіації РФ.

Зазначимо, резолюція ГА ООН A / RES / 71/205 від 19 грудня 2016 року «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)» вимагає скасувати призов на військову службу громадян, які проживають на території окупованого Криму, а також забезпечити неухильне дотримання російською стороною своїх міжнародних зобов'язань.

QHA