КИЇВ (QHA) -

Прокуратура АР Крим розпочала розслідування через заборону народному депутату Мустафі Джемілєву в'їздити на півострів, повідомляє прес-служба прокуратури.

— Прокуратурою Автономної Республіки Крим за заявою народного депутата України Мустафи Джемілєва розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом перешкоджання його депутатській діяльності, який полягає у забороні в'їзду на територію півострова Крим терміном на п'ять років, йдеться у повідомленні.

У прокуратурі наголошують, що заборона є безпідставною і суперечить нормам міжнародного та національного законодавства.

Зазначається, що такі дії Росії будуть розглянуті в ході кримінального провадження за ст. 351 КК України (Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради), і надалі — у міжнародних судових інстанціях.

Нагадаємо, лідер кримськотатарського народу, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв зізнався, що ще на початку березня 2014 року у розмові по телефону попередив президента країни-окупанта РФ Путіна про те, що кримські татари бойкотуватимуть влаштований росіянами «референдум», а світ не визнає його результатів.

ФОТО: інтернет

QHA