КИЇВ (QHA) -

Прокуратура Автономної Республіки Крим почала досудове розслідування за фактом обшуків житла і незаконного затримання співробітниками російських спецслужб в окупованому Криму адвоката Еміля Курбедінова. Інформація про це з'явилася на офіційному інтернет-представництві прокуратури АР Крим.

— Прокуратурою Автономної Республіки Крим розпочато досудове розслідування по 3 кримінальних процесах за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ст. 146 (незаконне позбавлення волі), ст. 162 (порушення недоторканності житла), ст. 397 (втручання в діяльність захисника чи представника особи) Кримінального кодексу України.

Підставами для розслідування стали публікації в інтернеті про затримання і проведення обшуків у українського адвоката Еміля Курбедінова, який захищає інтереси кримських мусульман на окупованій території півострова Крим.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, адвоката Еміля Курбедінова затримали вранці 26 січня і звинуватили в правопорушення за статтею 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами) за публікацію в соцмережі в 2013 році. Курбедінов визнав провину частково, зазначивши, що публікацію розмістив, але екстремістською пропагандою, яку йому інкримінують, не займався. Рішенням суду його визнали винним і заарештували на 10 діб.

ФОТО: інтернет

QHA