КИЇВ (QHA) -

Інформаційне агентство QHA отримало від прес-служби прокуратури АРК лист з нагадуванням про те, що вчора, 20 лютого, виповнюється три роки з того дня, як Російська Федерація, грубо порушивши основоположні норми і принципи міжнародного права, окупувала Автономну Республіку Крим.

Прокуратура АРК підкреслює, що режим окупантів і колабораціоністів на території півострова оголосив війну всім інакомислячих, нівелюючи саме поняття «права людини». Вперше з часу набуття Україною незалежності у Криму з'явилися політичні в'язні, а міжнародні та національні правозахисні організації постійно фіксують численні факти порушень фундаментальних прав людини і громадянина.

— Протягом цих трьох років громадяни України — жителі Криму позбавлені права на волевиявлення і права на управління державними справами згідно з українським законодавством, має місце постійне порушення їх основних прав: на свободу, безпеку, особисту недоторканність. Нелегітимна влада тимчасово окупованого півострова масово обмежує права кримчан на свободу слова, совісті та віросповідання, порушує їх право власності та примушує до відмови від українського громадянства, — констатував прокурор Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов.

Як він зазначив, сьогодні прокуратурою АРК зареєстровані кримінальні виробництва і ведеться розслідування більш ніж за 120 таким фактам. Зібрані слідчими і прокурорами докази винуватості осіб, які вчинили на території Криму незаконні дії, відповідно до міжнародно-правовими норм будуть передані до міжнародних інстанцій.

Крім того, прокуратурою вжито заходів щодо притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних до порушення територіальної цілісності України шляхом прийняття незаконних рішень.

— Сьогодні 61 колишньому депутату Верховної Ради АР Крим VI скликання повідомлено про підозру у вчиненні державної зради. Також 57 депутатам Севастопольської міської ради повідомлено про підозру. Завершується підготовка документів для їх заочного засудження, — повідомив Мамедов.

Досудове розслідування за цими кримінальними виробництвам здійснювалося слідчими прокуратури.

— Прокуратура Автономної Республіки Крим надасть правову оцінку щодо протиправних дій всіх без винятку осіб, причетних до окупації Криму, підтримки окупаційного режиму і порушень прав і свобод людини, — резюмував прокурор.

Нагадаємо, як писало QHA, новий головний прокурор Криму Гюндуз Мамедов у серпні був представлений головним військовим прокурором України Анатолієм Матіосом. Йому була дана задача завершити вже відкриті кримінальні справи проти зрадників батьківщини і надалі посилити кримінальне переслідування відносно  до зрадників.

16 лютого 2017 року прокурор Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов повідомив, що кожен епізод переслідувань громадян України в окупованому Криму буде внесений до загальнодоступного реєстру на сайті прокуратури АРК і розслідуваний згідно із законодавством України.

ФОТО: QHA

QHA