КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України виступило із заявою щодо продовження Московським міським судом запобіжного заходу українському журналісту Роману Сущенку.

Як повідомила глава прес-служби МЗС Мар'яна Беца, Україна вимагає звільнення журналіста і висловлює протест рішенню суду.

— Безпідставне продовження утримання під вартою Р. Сущенка в РФ на сфальсифікованих звинуваченнях. Висловлюємо протест, вимагаємо звільнення, — йдеться в заяві Беци, яка опублікована на її сторінці в Twitter.

QHA повідомляло, що Московський міський суд продовжив запобіжний захід українському журналісту, політв'язню Роману Сущенку та залишив його під вартою до 13 січня 2018 року:

— Продовжити термін утримання під вартою Сущенка Романа Володимировича на два місяці — загалом до 16 місяців, до 13 січня 2018, — заявив суддя.

Після засідання адвокат Марк Фейгін додав, що суддя помилився і в судовій ухвалі сказано — до 30 січня.

QHA повідомляло, що дружина українського журналіста і політв'язня Романа Сущенка Анжеліказвернулася до першої леді Франції Бріджит Тронье з проханням про допомогу. Переклад листа з французького опублікував адвокат Марк Фейгін.

Нагадаємо, спеціальний кореспондент інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був заарештований у Москві 30 вересня 2016 року і звинувачений у шпигунстві на користь української держави. Його утримують у московській в'язниці «Лефортово».

Пізніше президент України Петро Порошенко під час прес-конференції в Києві 14 травня 2017 року заявив, що обговорював з Путіним питання звільнення журналіста Романа Сущенка.

QHA