АНКАРА -

Проблема Нагірного Карабаху є основною перешкодою на шляху до миру, безпеки, стабільності та економічного розвитку регіону, заявив глава МЗС Азербайджану Ельмар Мамед'яров на міжнародній конференції на тему «Ходжалінський геноцид, злочини проти людяності і тероризм», що проходить в Анкарі під патронатом Тюркської ради.

— На жаль, через агресивну позицію Вірменії міжнародно визнані кордони Азербайджану порушуються протягом десятиліть, зазначив Мамед'яров. 25-26 лютого 1992 року вірменськими збройними формуваннями за підтримки розквартированого в Ханкенді 366-го радянського мотострілецького полку проти жителів азербайджанського міста Ходжали був здійснений акт геноциду, в результаті якого загинули 613 осіб.

Мамед'яров зазначив, що події у Ходжали є прикладом жорстокої політики, що довгі роки проводиться вірменськими екстремістами щодо азербайджанського народу, в результаті чого близько одного мільйона азербайджанців були вимушені покинути свої будинки. За його словами, Ходжалинський геноцид є складовою політики етнічних чисток, яку вірмени планомірно проводили у XIX-XX століттях у Нахічевані, Баку та інших районах, і правда про це має бути доведена до світової громадськості.

Глава МЗС нагадав, що Організація ісламської співпраці (ОІС) стала першою міжнародною організацією, яка визнала Вірменію агресором, а Ходжалинську трагедію — геноцидом. Крім ОІС, події у Ходжали визнали геноцидом і багато інших організацій і країни.

На жаль, вірменська діаспора довгі роки, фальсифікуючи історію, вносить у світовий порядок денний питання вигаданого «геноциду вірмен», щоб використовувати його у своїх політичних цілях. Незважаючи на неодноразові пропозиції Туреччини щодо відкриття архівів і проведення спільних досліджень вірменських і турецьких істориків, вірмени, боячись власного викриття, не погоджуються на це. Причина проста  вони бояться правди,  вважає Мамед'яров.

Нагадаємо, в ніч з 25 на 26 лютого 1992 року вірменські збройні формування за участю деяких військовослужбовців дислокованого у Степанакерті 366-го полку Об'єднаних сил СНД (передбачається, що вони діяли без наказу командування), зайняли місто Ходжали. Під час штурму і після нього були поранені, загинули і пропали безвісти сотні мирних жителів.

Джерело: АА

ФОТО: інтернет

QHA