КИЇВ (QHA) -

Кораблі Чорноморського флоту Росії, на яких служать незаконно призвані кримчани, уже брали участь у військовій операції в Сирії, повідомила голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник на конференції "Перспективи розвитку державної політики щодо окупованих територій України", повідомляє кореспондент QHA.

— Зараз ми вже маємо чіткі докази, що кораблі РФ, на яких служили громадяни України, брали участь в операції у Сирії. Для кримчан продовження незаконної мілітаризації означає залучення до міжнародних конфліктів, в яких бере участь Росія, — сказала вона.

За словами Скрипник, правозахисники просять підняти це питання на рівні документа Європарламенту і вважають за необхідне ввести персональні санкції проти осіб, які причетні до незаконного призову кримчан в російську армію.

Правозахисниця також повідомила, що вже майже 10 000 кримчан були незаконно призвані в російську армію, а з минулого року Росія почала переводити призваних кримчан за межі півострова і на сьогодні вже 673 кримчанина проходять службу в регіонах Росії.

Ольга Скрипник також акцентувала увагу на такому порушенні в Криму, як мілітаризації дітей, яким і в школах, і в різних організаціях розповідають, що головний ворог — це Україна.

Правозахисниця також з жалем констатувала, що українська контрпропаганда фактично не працює і не розвінчує ті міфи про Україну, які розповідають кримчанам російські пропагандистські ЗМІ.

— Наприклад, на сьогодні головний меседж російської пропаганди в Криму: "Коли прийде Україна, всі будуть сидіти в тюрмах", людей лякають законом про колабораціоністів, який нібито діє в Україні, а з боку України немає ніяких спростувань цієї неправдивої інформації, — сказала вона.

Раніше Скрипник заявляла, що українській владі варто замислитися про правовий статус кримчан після деокупації вже сьогодні, щоб Росія не могла маніпулювати думкою жителів Криму.

QHA