КИЇВ (QHA) -

Спікер прикордонної служби України Олег Слободян повідомив на своїй сторінці у Facebook, що лідер "Руху правих сил" Міхеїл Саакашвілі депортований до Польщі.

За його словами, політик перебував на території України незаконно, а тому "з дотриманням усіх юридичних формальностей був повернутий до країни, звідки прибув, порушуючи вітчизняне законодавство".

— Сьогодні, 12 лютого, військовослужбовці Держприкордонслужби спільно з представниками Міграційної служби та Національної поліції застосували до Саакашвілі рішення компетентного органу про його повернення в країну попереднього перебування. Однак під час виконання процедури на представників правоохоронних органів накинулися невідомі з оточення Міхеїла Саакашвілі. Прикордонники змушені були захищатися і застосували силову підтримку,  повідомив він, розповідаючи про операції силовиків у ресторані, де проходило затримання лідера "Руху правих сил".

Слободян зазначив, що 22 вересня 2017 року Мостиський суд Львівської області визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України. А у січні 2018 року Окружний адміністративний суд Києва відмовив Саакашвілі у позовних вимогах до Державної міграційної служби у визнанні його біженцем.

6 лютого Окружний адмінсуд суд Києва повторно не задовольнив скаргу М.Саакашвілі рішення Міграційної служби про відмову в оформленні документів про визнання біженцем чи особою, яка потребує додаткового захисту, — зазначив посадовець.

Разом з тим радник президента України Юрій Бірюков також повідомив на своїй сторінці у Facebook, що політик покинув Україну.

Раніше QHA повідомляло, що літак з екс-президентом Грузії і екс-главою Одеської ОДА Міхеілом Саакашвілі на борту вже летить у бік однієї з європейських країн.

Нагадаємо, сьогодні силовики провели затримання Саакашвілі в ресторані "Сулугуні", де політик обідав.

На кадрах, знятих на телефон, було видно, як люди в камуфляжі кричать в ресторані: "Лежати" і використовують лайку щодо затримуваного.

QHA