МОСКВА (QHA) -

28 січня в Росії проходять акції протесту опозиціонера Олексія Навального — «Страйк виборців».

Метою акції є переконати виборців не ходити на вибори президента РФ у березні.

Мітинги вже закінчилися у Південно-Сахалінську, Магадані та Владивостоці. У більшості міст акції не були узгоджені з владою.

На акціях почалися затримання. Так, у Південно-Сахалінську затримали активістку, звинувативши її у тому, що вона закрила обличчя шарфом. У Березніках затримали співробітницю штабу Навального з листівками, ще двох осіб затримали у Самарі.

Начальника штабу Навального Ксенію Пахомову затримали в Кемерово у таксі, в якому вона їхала на акцію.

Крім цього, в Кемерово затримали ще 14 активістів.

На організатора акції у Південно-Сахалінську Степана Лосєва склали протокол про порушення порядку організації мітингу і поширення агітаційних матеріалів.

Організатори акцій протестів відзначили, що закликають виходити на вулиці своїх прихильників не за Навального, а «за себе, за свої права і за своє майбутнє».

— Ми вийдемо тому, що нам не залишають вибору: адже як ще можна вплинути на деградацію влади, яка не допускає до участі у виборах жодного здатного конкурувати із нею кандидата? Нам залишається або боротися, або без боротьби віддати свою країну Путіну і його злодійкуватим друзям ще на 6 років, — зазначили ініціатори акції.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія Росії відмовилася реєструвати кандидатуру опозиціонера Олексія Навального на вибори президента Росії через наявність у нього судимості.

Відзначимо, що Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив постанову, в якій стверджується, що російський суд засудив братів Олексія та Олега Навальних у справі про шахрайство з порушенням права на справедливий суд.

Джерело: УНІАН, ОВД-Інфо

ФОТО: Reuters

QHA