КИЇВ (QHA) -

Український правозахисник Едуард Багіров на круглому столі "Території під окупацією. До 26-ї річниці Ходжалинської трагедії", присвяченому трагічним подіям у Карабаху 1992 року, заявив, що керівники СРСР і Росії повинні бути покарані за агресію Кремля в Україні та Азербайджані.

Як повідомляє кореспондент QHA, Багіров зазначив, що азербайджанське місто Ходжали разом із вірменськими бойовиками штурмували військовослужбовці РФ.

— Ці дії проводилися за вказівкою російського президента Бориса Єльцина. Єльцин безпосередньо винен, як і президент СРСР Михайло Горбачов у січневій трагедії в Баку, коли 1990 року туди увійшли радянські війська, сказав він.

Багіров зазначив, що сьогодні їхню політику продовжує Володимир Путін, рішенням якого був анексований Крим і почалася війна на Донбасі.

Раніше повідомлялося, що Союз азербайджанської молоді (САМУ) 19 лютого провів захід, приурочений до 26-ї річниці Ходжалинської трагедії в Азербайджані.

Нагадаємо, в ніч з 25 на 26 лютого 1992 року вірменські збройні формування за участю російського 366-го гвардійського мотострілецького полку зайняли азербайджанський місто Ходжали у Карабаху. Під час штурму міста 613 осіб було вбито, з них 63 — діти, 1275 осіб взято в заручники, 150 людей зникло безвісти.

В Азербайджані трагедію Ходжали називають геноцидом, а щорічні пам'ятні заходи відбуваються на державному рівні.

QHA