КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко вніс на розгляд до парламенту як невідкладний законопроект про внесення змін до закону про громадянство України щодо реалізації права зміни громадянства.

Представник президента у Верховній Раді Артур Герасимов на брифінгу в понеділок зазначив, що дана ініціатива має на увазі позбавлення громадянства України тих осіб, які добровільно отримали громадянство іншої держави, передає телеканал «112 Україна».

— Законопроект стосується вирішення питання з подвійним громадянством. Цим законом буде встановлено, що особа, яка добровільно отримала громадянство іноземної держави, вважатиметься такою, що потрапляє під дію вимоги про припинення українського громадянства, повідомив дипломат.

У той же час Герасимов наголосив, що видача окупантами у Криму російських паспортів стане винятком жителі анексованого півострова залишаться громадянами України.

Це питання стосується лише ситуацій добровільного отримання громадянства іншої країни. Це не стосується ситуацій з нашими людьми у Криму, бо там про добровільність мова не йшла, зазначив представник президента.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 11 березня Transparency International закликала Національне антикорупційне бюро України розпочати досудове розслідування з приводу приховування інформації про наявність у колишнього глави ДФСМ Романа Насирова британського громадянства з 2012 року. Антикорупціонери з TI стверджують, що Насиров порушив законодавство України у ч. 1 ст. 366 (службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів свідомо неправдивих відомостей).

ФОТО: інтернет

QHA