КИЇВ (QHA) -

Визнання Кремлем документів псевдореспублік на Донбасі має спричинити посилення санкцій проти Росії. Про це президент України Петро Порошенко заявив під час зустрічі з комісаром ЄС з питань гуманітарної допомоги та управління у кризових ситуаціях Христосом Стіліанідисом.

— Ми зараз спостерігаємо постійні порушення Мінських угод. Ми бачимо не тільки порушення режиму припинення вогню, але й абсолютно цинічне рішення про визнання фейкових документів фейкових республік, повідомив президент.

Петро Порошенко вказує на те, що, визнаючи легітимність незаконних терористичних формувань, РФ фактично відмовляється від Мінського процесу, що і має спричинити посилення санкцій.

З точки зору міжнародного права це вже є елементом визнання цих незаконних формувань і де-факто відмови від Мінського процесу, оскільки ці кроки несумісні з виконанням Мінських домовленостей. Вважаємо, що це дуже тривожне явище, і воно вимагає рішучих дій щодо посилення санкцій.

Нагадаємо, указом від 18 лютого президент Росії Володимир Путін фактично визнав дійсними посвідчення особи, видані терористами «ДНР» і «ЛНР». На підставі цих псевдодокументів громадянам, які проживають на окупованій території України, дозволяється в'їзд на територію Російської Федерації. Визнання «документів» названо тимчасовим — «на період до політичного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей України на підставі Мінських угод».

МЗС України заявило, що, визнаючи нелегітимні органи «влади» на Донбасі, Росія намагається порушити суверенітет України.

Офіційне визнання Росією так званих «документів», виданих самопроголошеною владою терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР», суперечить цілям Мінського переговорного процесу, повідомляється на сторінці посольства США в Україні у Twitter.

QHA