КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко у четвер, 9 вересня прибув до Верховної Ради перед початком ранкового засідання і виступає зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище країни 2017 року.

Як передає кореспондент QHA, у залі засідання присутні членами Кабінету міністрів України на чолі з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом, керівники органів центральної виконавчої влади та судової влади.

Основні тези президента — російська агресія, необхідність проведення реформ і продовження дотримання європейського вектора у політиці.

Противники змін в країні є скрізь. Вони присутні і у гілках влади, і у фешенебельних бізнес-центрах, зазначив президент.

Він заявив також, що через соціальну і політичну кризу в країні розвелося багато популістів і маргінальних громадських течій.

Крім того, Порошенко порадив народним депутатам навіть не думати про внесення будь-яких змін до законів, які приймалися з метою отримання безвізового режиму з Європейським Союзом.

Відразу хочу застерегти окремих народних обранців від намірів ревізувати ті закони, які стали основою для прийняття нашими партнерами рішення про надання нам безвізового режиму, сказав він.

Президент також розповів про спроби диверсійних груп з Росії втрутитися в життя країни і відзначив успішну роботу СБУ з їхнього знешкодженню.

Також Порошенко запропонував прийняти законопроект про скасування депутатської недоторканності з його введенням в дію з 1 січня 2020 року:

Закликаю, як ви, напевно, і очікували, внести і узгодити зміни до Конституції, які скасовують депутатську недоторканність. Щоб полегшити вам прийняття цього рішення, у мене проста пропозиція  давайте приймемо це рішення з введенням його в дію з 1 січня 2020 року, для депутатів уже нової ВР.

Він зазначив, що Україна досі не зуміла завершити антитерористичну операцію на сході країни через явну інтервенцію країни-агресора Росії на українську територію.

ФОТО: інтернет

QHA