КИЇВ (QHA) -

Конфіскація українських активів в ОРДЛО і передача їх фізичним особам з РФ є свідченням російської окупації цих територій. Про це президент України Петро Порошенко повідомив під час зустрічі з держсекретарем Великої Британії у закордонних справах і справах Співдружності Борисом Джонсоном та міністром закордонних справ Республіки Польща Вітольдом Ващиковським.

Президент також зазначив, що Росія на даний момент вводить окуповані території Донбасу в рублеву зону, а також постачає туди газ і електрику, що теж має бути трактоване як підтвердження окупації.

— Конфіскація Росією українських активів є ще одним свідченням окупації РФ Сходу України... Це є черговим підтвердженням факту окупації цієї території російськими військами разом із повним контролем державного кордону на неконтрольованій ділянці. У зв'язку із цим ми наголошуємо, що Росія несе повну відповідальність за порушення режиму припинення вогню, вбивство українських військових і цивільних осіб, за незаконне утримання заручників, як на окупованій території, так і всередині РФ.

Петро Порошенко зазначив, що особи, яким терористами були незаконно передані українські активи, мають потрапити до санкційних списків за порушення міжнародного та українського законодавства.

Нагадаємо, глава Мін'юсту України Павло Петренко раніше пообіцяв, що Україна включить епізоди так званої «націоналізації» українських підприємств в ОРДЛО проросійськими терористичними формуваннями до своїх міжнародних позовів щодо агресії Росії.

QHA