КИЇВ (QHA) -

Президент Петро Порошенко 15 квітня підписав указ про призначення довічних державних стипендій працівникам пожежної охорони органів внутрішніх справ України, які брали безпосередню участь у гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року. Про це повідомляє сайт президента України.

Як заявили у прес-службі, 2006 року, згідно з указом президента України, були засновані довічні держстипендії для військовослужбовців та співробітників МВС, які брали участь у гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС та її охороні 26 квітня 1986 року і внаслідок радіоактивного опромінення отримали інвалідність.

Однак до списку стипендіатів були включені працівники пожежної охорони органів внутрішніх справ України, які також брали безпосередню участь у гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС.

З огляду на це глава держави підписав указ, яким передбачено призначити довічні державні стипендії 22 працівникам, особам рядового і начальницького складу пожежної охорони органів внутрішніх справ України, які брали безпосередню участь у гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року, в розмірі трьох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.

26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС стався вибух четвертого реактора, що призвело до численних жертв серед ліквідаторів аварії.

2006 року указом президента України була заснована пам'ятна дата — День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відзначається 14 грудня. 2016 року цього дня було завершено будівництво саркофага над зруйнованим реактором.

ФОТО: інтернет

QHA