КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко на оперативних зборах Збройних сил України в Києві розповів про стан укомплектованості армії та плани на майбутнє.

Він нагадав, що Україна відмовилася від мобілізації, але продовжує проводити призов на строкову службу.

— У минулому році був сформований потужний оперативний резерв першої черги за рахунок особового складу, який отримав бойовий досвід і зараз демобілізований, але він добре мотивований, високо професійний і патріотичний. Понад 130 тисяч осіб. І в той же час ми зберігаємо призов на строкову військову службу, — сказав президент.

Порошенко підкреслив, що з початку року на службу до ЗСУ за контрактом прийнято 4,5 тисячі осіб.

— У минулому році до Збройних сил прийняті за контрактом близько 70 тисяч українських добровольців. З початку цього року — ще 4,5 тисячі осіб записалися до лав ЗСУ.

Президент повідомив, що держава у цьому році виділить 9 млрд гривень на озброєння.

— У цьому році на розробку і закупівлю нових і модернізованих зразків озброєнь і військової техніки передбачено виділити близько 9 млрд гривень, — сказав президент.

Петро Порошенко доручив міністру оборони України Степану Полтораку завершити перехід на нову систему продовольчого забезпечення Збройних сил України до 2019 року, продовжити і прискорити реформу продовольчого забезпечення.

Президент зазначив, що сам служив в армії та пам'ятає, як у ній годували раніше.

— Уже зараз не менше 20% військових частин повинні перейти на нову систему харчування, яка передбачає 360 базових продуктів — замість 60 нині, — сказав він.

У січні міністр оборони України Степан Полторак на спільній прес-конференції з Державним секретарем з питань оборони Великобританії Майклом Феллоном заявив, що мобілізації в Україні більше не буде, проте "це буде залежати від майбутньої обстановки в Україні".

QHA