ВАРШАВА -

Виступаючи по державному телеканалу, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що накладе вето на закони про Верховний суд і Національну раду суддів, які є частиною судової реформи.

— Як президент, я відчуваю, що ця реформа не збільшить почуття безпеки. Я прийняв рішення швидко, без зволікань. Я розумію, що моє рішення буде піддаватися критиці і з одного, і з іншого боку політичної сцени. Але я розумію також, що держава, що роздирається заворушеннями, не може розвиватися.

Нагадаємо, Сенат Польщі слідом за нижньою палатою парламенту Сеймом проголосував за поправки до закону про Національну судову раду і структуру судів. Нововведення підпорядковують Верховний суд міністерству юстиції та посилюють вплив уряду на призначення голів судів.

Польська опозиція різко засудила зміни у системі правосуддя. Протягом восьми днів у країні тривають акції протесту проти поправок до закону.

Євросоюз також засудив даний законопроект на тій підставі, що він завдає шкоди незалежності судової системи і верховенства закону. Перший віце-голова Європейської комісії Франц Тіммерманс заявив, що у зв'язку з такою судовою реформою Єврокомісія може позбавити Варшаву права голосу.

Джерело: АА

ФОТО: інтернет

QHA