ТБІЛІСІ (QHA) -

Грузинський президент Георгій Маргвелашвілі заявив, що кримінальне переслідування прокуратурою колишнього президента країни Міхеїла Саакашвілі є необгрунтованим.

За його словами, рішення прокуратури носить політичний характер.

— Після початку кримінального переслідування колишнього президента Міхеїла Саакашвілі на підставі його конституційного права про помилування ув'язнених прокуратура зробила і політичні заяви, що ще більш погіршило підозри про спроби невірної інтерпретації конституційних повноважень президента і створення проблем для конституційного балансу, — сказав він.

Нагадаємо, в рішенні суду йдеться, що у 2009 році Саакашвілі помилував чотирьох поліцейських, які були засуджені за вбивство банкіра Олександра Гиргвліані, порушивши таким чином встановлену законом процедуру.

Маргвелашвілі вважає, що з міжнародної точки зору початок кримінального переслідування на підставі статті Конституції породжує багато запитань і «завдає серйозного удару по міжнародному іміджу Грузії».

— Є підозри, що початок переслідування за цією статтею є обмеження президентських повноважень і ослаблення інституту президента, — додав він.

Сьогодні, 5 січня, Тбіліський міський суд в Грузії заочно засудив колишнього главу Грузії, лідера української політичної партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі до трьох років позбавлення волі.

Адвокат екс-президента Грузії Софія Гоглічідзе заявила журналістам після засідання суду, що "у справі немає жодного свідчення, що підтверджує провину Міхеїла Саакашвілі". За її словами, займаючи посаду президента, Саакашвілі мав право помилувати засуджених. Прихильники Саакашвілі, які зібралися біля будівлі суду, висловили намір оскаржити рішення суду у Страсбурзькому суді з прав людини.

QHA