ПРАГА (QHA) -

Президент Чеської Республіки Мілош Земан заявив, що втрата Україною Криму — це «завершена справа», і запропонував узаконити її, заплативши Україні компенсацію.

Про це він повідомив під час Парламентської асамблеї Ради Європи у Страсбурзі.

Земан при цьому визнав незаконність анексії Криму.

Крим це анексія, без сумніву. Це завершена справа, зазначив він.

Президент запропонував виплатити Україні компенсацію «або у фінансовій формі, або нафтою і газом». Він додав, що в разі незгоди України на компенсацію почнеться «європейська війна».

Ми повинні уникнути європейської війни, і ви повинні це зрозуміти, сказав Земан.

Крім цього, президент Чеської Республіки заявив, що необхідно зняти санкції з Росії і замінити їх на активні контакти з РФ.

Європа розділена багатьма лініями. Одна з них лінія між Росією та іншими країнами Європи. Я не кажу, що це повторення залізної завіси. Але все одно це лінія поділу, пояснив він.

Раніше QHA повідомляло, що посол України в Австрії Олександр Щерба звинуватив австрійського будівельного магната Ханса-Петера Хазельштайнера у «підтримці путінської агресії в Україні» за його інтерв'ю австрійській газеті «Die Presse». Посол зазначив, що підтримка російської агресії в Україні з боку бізнесмена позбавлена ​​здорового глузду. А також розкритикував аргументи Хазельштайнера, які той навів як виправдання анексії.

Джерело: Європейська правда

QHA