КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 14 березня, президент Австрії Александер Ван дер Беллен засудив поїздки представників Австрійської партії свободи (АПС) в анексований Росією Крим. Про це він заявив у розмові з австрійськими журналістами.

За його словами, такі поїздки є "сигналами, які можуть неправильно зрозуміти". Він зазначив, що деякі представники австрійського політикуму можуть мати іншу думку, але позиція уряду країни в питанні невизнання анексії Криму збігається з позицією ЄС.

— Ми не можемо нікому заборонити їздити кудись у світі. Ми також не можемо заборонити їздити до Криму, але тут мова не йде про висловлення офіційної позиції, — сказав він.

На прес-конференції з президентом України Петром Порошенко, Ван дер Беллен підкреслив, що «анексія Криму була і є порушенням закону».

— Це також є позицією Європейського Союзу, тому на території (півострова — ред.) не можуть відбуватися правомочні вибори до російського парламенту або президента, — зазначив австрійський глава держави.

Нагадаємо, Александер Ван дер Беллен 13–15 березня перебуватиме з офіційним візитом в Україні на запрошення президента Петра Порошенка.

QHA