КИЇВ (QHA) -

Сьогодні в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» відбулась прес-конференція президента України Петра Порошенка.

Захід тривав дві години, поставити свої питання змогли більше 20 представників вітчизняних ЗМІ та журналісти агенства Reuters і британської служби BBC.

Під стінами будівлі «Мистецького Арсеналу», між тим, проходив пікет прихильників екс-губернатора Одеської області Міхеїла Саакашвілі.

Перед тим, як відповісти на запитання, президент виступив з промовою, в якій розповів про головні виклики України (саме під цією назвою проходила прес-конференція президента).

ЗСУ і війна на сході

Глава держави зазначив, що ціна агресії для Росії зростає завдяки зміцненню ЗСУ і продовження дії західних санкцій проти РФ.

— Це зменшує ризик їхньої подальшої агресії, але ніяк не зводить до нуля загрозу для нас, — сказав президент.

Порошенко при цьому зазначив, що одним з головних пріоритетів України буде посилення Збройних Сил.

Однак Київ — прихильник мирного способу відновлення територіальної цілісності, зазначив Порошенко.

Закон про Донбас

Президент наголосив на важливості ухвалення закону про відновлення державного суверенітету на окупованій частині Донбасу.

— Цей закон зараз набрав чинності. Незабаром на Донбасі відбудеться реорганізація управління Збройними силами України в рамках закону про реінтеграцію, — заявив гарант Конституції.

Порошенко зазначив, що у питанні реорганізації управління Збройними силами одним з ключових є цивільний контроль над армією і призначення міністром оборони цивільної особи.

Бідність в Україні

Порошенко назвав бідність і низький рівень життя українців головним внутрішнім викликом.

— Люди цим, природно, розчаровані. Я це невдоволення і розумію, і поділяю, — сказав він.

За словами Порошенка, Україна отримала у спадок від влади Януковича відсталу економіку, проблемні кредити і банківську систему, яка була фактично банкрутом.

— Закриття російського ринку, відключення газу, перекриття транзиту — усе це було елементом гібридної війни РФ, — сказав президент.

Середній клас, отаманщина та популізм

Глава держави назвав представників середнього класу гарантом стабільності України, об яких розбиваються популісти.

— Якщо коротко, то середній клас — наше все, — сказав він, пообіцявши внести закон про податок на виведений капітал і підготовку нового закону про валюту, який лібералізує валютне врегулювання.

Глава держави заявив, що популізм і отаманщина — ще одні проблеми, з якими він обіцяє боротися.

— Моя місія полягає у тому, щоб не допустити повторення історичних помилок України в цьому плані. Я буду захищати країну від безвідповідальних популістів.

Відпустка на Мальдівах

Переходячи до питань журналістів, Порошенку довелося двічі давати пояснення з приводу своєї відпустки на Мальдівах.

Він заявив, що перетинав кордон під час поїздки на Мальдіви з власним паспортом та під власним прізвищем.

— Мій переліт був оформлений у рамках законодавства, якщо який-небудь компетентний орган хоче перевірити, то він може це зробити, — сказав він.

Президентські вибори

Порошенко заявив, що обов'язково візьме участь у виборах, але як виборець.

— Я буду точно брати участь у виборах, але як виборець. І після виборів я точно буду жити в Україні, — сказав він.

Повернення Сущенка

Президент України Петро Порошенко не сумнівається, що незаконно затриманий в Росії журналіст "Укрінформу" Роман Сущенко повернеться додому після так званого суду в РФ.

Нещасливий Саакашвілі

Глава держави, відповідаючи на запитання про Саакашвілі, дав свою оцінку діяльності колишнього голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі.

— Я не думаю, що він щаслива людина, — сказав Порошенко.

Президент зазначив, що надав колишньому голові Одеської ОДА великі можливості для проведення реформ. За словами Порошенка, у результаті перевірок вдалося виявити, що Саакашвілі не зміг виправдати надій стосовно реформ в Одеській області.

Відзначимо, агентство QHA підготувало добірку фото з прес-конференції президента України.

QHA