БЕЛГРАД (QHA) -

Чинний прем'єр-міністр Сербії Александар Вучич оголосив про свою перемогу на президентських виборах, що відбулися 1 квітня. Про це він повідомив сьогодні у штаб-квартирі очолюваної ним Сербської прогресивної партії, передає BBC.

Згідно з результатами попередніх підрахунків, Вучич набрав понад 55% голосів, завдяки чому здобуває перемогу у першому турі. Його головний конкурент — кандидат від ліберальної опозиції Саша Янкович посів друге місце, набравши всього близько 15%. Третім став пародійний кандидат — студент Люка Максимович, за нього проголосували 9% виборців.

Чинний прем'єр-міністр Сербії висловив подяку канцлеру Німеччини Ангелі Меркель та президенту Росії Володимиру Путіну, з якими зустрівся напередодні виборів.

— Як і раніше, Сербія дотримуватиметься європейського напрямку та шляху реформ, але також збереже дружбу з Росією і Китаєм, — так переможець окреслив свій зовнішньополітичний курс.


Нагадаємо, як повідомлялося раніше, переобраний влітку 2016 року сербський уряд на чолі з Вучичем заявив про продовження курсу на євроінтеграцію країни, однак приєднуватися до економічних обмежень проти Росії відмовляється. Сам прем'єр-міністр у липні на зустрічі з українським віце-прем'єром з питань євроінтеграції Іванною Климпуш-Цинцадзе стверджував, що позиція однозначна: Сербія «підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. Наша позиція однозначна. І це рішення залишиться незмінним».

ФОТО: інтернет

QHA