БАГДАД -

Референдум про незалежність Курдської регіональної автономії Іраку (КРАІ) незаконний, а його результати не будуть визнані офіційним Багдадом, заявив прем'єр-міністр Іраку Хайдар аль-Абаді.

— Ми поважаємо волю курдського народу та іракців у цілому, однак конституція Іраку не допускає проведення в односторонньому порядку референдумів або виходу окремого регіону зі складу країни, — цитує Абаді агентство Анадолу.

За його словами, думки щодо референдуму всередині КРАІ суперечливі.

— Я попереджаю про загальні загрози, пов'язані з організацією референдуму. Закликаємо сторони до діалогу. Упевнений, що курдський народ не поспішає з референдумом, — додав прем'єр Іраку.

Хайдар аль-Абаді також повідомив про підготовку операції зі звільнення міста Таль-Афар від терористів «Ісламської держави» (ІДІЛ).

— План звільнення готовий. Уже формується угруповання, яке візьме участь в операції, — пояснив іракський прем'єр.

Нагадаємо, глава КРАІ Масуд Барзані 7 червня за підсумками консультацій з лідерами партій регіону оголосив про плани провести «референдум про незалежність» регіону 25 вересня.

Як пояснили курдські чиновники, до складу території, на якій буде проводитися референдум, вони мають намір включити місто Кіркук і його околиці. На даний момент їх контролюють сили пешмерга (курдського ополчення), але Багдад офіційно не визнає цей район частиною Іракського Курдистану.

Джерело: АА, фото: інтернет

QHA