ВАШИНГТОН -

За підсумками переговорів з Трампом в Овальному кабінеті Білого дому аль-Абаді висловив очікування уряду в Багдаді на продовження військової допомоги США у спільній боротьбі з ІДІЛ.

Ключовою темою зустрічі американського президента та іракського прем'єра було обговорення подальших спільних дій у боротьбі з терористичним угрупуванням ІДІЛ.

За словами аль-Абаді, наступ іракської армії у Мосулі після вступу Трампа на посаду президента США просувається швидше, а сам американський лідер налаштований «на більше залучення в боротьбу з тероризмом».

— Адміністрація Дональда Трампа продовжить надавати посильну допомогу Іраку в боротьбі з тероризмом. Підтримка Вашингтона Багдаду продовжиться, сказав прем'єр-міністр Іраку, виступаючи у вашингтонському Інституті миру і додав, — для нас дуже важливо усвідомлювати, що адміністрація та президент (США) знають, що ми робимо, вітають кроки Багдада.

Також він заявив, що сторони домовилися про збільшення допомоги уряду у Багдаді в боротьбі проти терористів ІДІЛ.

— Нас запевнили, що ця підтримка не просто продовжиться, вона буде посилена, — додав аль-Абаді.

Слова іракського прем'єра підтвердив і сам Трамп, повідомивши:

— Ми щось придумаємо. Я маю на увазі, що ми повинні позбутися від ІДІЛ.

Завтра, 22 березня, державний секретар США Рекс Тіллерсон проведе конференцію міністрів закордонних справ країн, які беруть участь у коаліції проти ІДІЛ. Ця нарада буде проходити в Державному департаменті у Вашингтоні, округ Колумбія, і стане першою зустріччю коаліції, до якої входять 68 країн, у повному складі.

Джерело: АА-Al-Jazeera-EA Daily

ФОТО: інтернет

QHA