ХАРАРЕ (QHA) -

Представники армії Зімбабве повідомили по державному телебаченню, що взяли під варту 93-річного президента країни Роберта Мугабе і його дружину.

Вони заявили, що розпочалася операція із затримання "злочинців" в оточенні Мугабе.

Місцеві ЗМІ повідомили, що військові також затримали міністра національної безпеки Зімбабве Сейвіора Касукувере, міністра вищої освіти Джонатана Мойо і міністра фінансів Ігнатіуса Чомбо.

Зазначається, що екс-віце-президент Зімбабве Еммерсон Мнангагва, звільнений раніше президентом, у своїй заяві в соцмережі повідомив, що повернувся в країну і в найближчі дні почне активну діяльність.

У свою чергу глава Асоціації ветеранів Зімбабве Кріс Мутсвангва назвав дії військових "карою без кровопролиття".

Мутсвангва, який є прихильником Еммерсона Мнангагви, зазначив, що армія поверне Зімбабве справжню демократію, і країна стане справжнім прикладом державності.

Нагадаємо, що Роберт Габріель Мугабе з 1987 року незмінно переобирався президентом країни. Наступні вибори президента відбудуться 2018 року. Мугабе підтвердив, що балотуватиметься знову.

QHA повідомляло, що Зімбабве була серед тих країн, які виступили проти прийняття запропонованого Україною оновленого проекту резолюції з прав людини в анексованому Криму.

Джерело: АА

QHA