НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Керівник Федерального агентства Росії у справах національностей Ігор Баринов у рамках Постійного форуму ООН з питань корінних народів запропонував представникам України особисто оцінити дотримання прав людини в окупованому Криму. Про це повідомляє МЗС країни-окупанта.

Метою запрошення українських дипломатів на окуповану РФ територію Баринов назвав «неупереджену і неполітизовану оцінку стану життя кримських татар». На думку представника РФ, українці під час своєї поїздки повинні побачити, «як йдуть справи насправді».

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 25 квітня в рамках 16-ї сесії Постійного форуму ООН з прав корінних народів відбувся організований Меджлісом кримськотатарського народу при підтримці постійної місії України у Генеральній асамблеї ООН сайд-івент для представництв міжнародних місій різних країн.

Сайд-івент відкрив глава місії України в ООН Володимир Єльченко, а головними спікерами були члени Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель і Ескендер Барієв.

Під час сайд-івенту був показаний 14-хвилинний фільм, підготовлений Айлей Баккалою, Гаяною Юксель і співробітниками інформаційного агентства QHA, про те, як відбувалося захоплення Криму Російською Федерацією і якою була реакція світової громадськості.

З 2014 по 2016 рік у Криму зазнали насильницьких зникнень 43 людини. З них 17 були звільнені, 18 не знайдені і вважаються безвісти зниклими, шестеро знайдені мертвими і ще двоє людей були виявлені в місцях позбавлення волі і потім засуджені за політичними мотивами.

ФОТО: інтернет

QHA