ВІДЕНЬ (QHA) -

Представник ОБСЄ з питань свободи слова Дуня Міятович відзначила погіршення ситуації з безпекою журналістів і ситуації зі свободою слова на території окупованого РФ Криму, наголошується в оприлюдненій заяві організації.

В першу чергу Міятович згадала про затриманого кримському журналіста Миколу Семену, якому загрожує п'ятирічний термін ув'язнення у РФ:

— Випадок із журналістом Семеною нагадує всім нам про свавільну практику, націлену на примус критиків у Криму мовчати. Абсолютно неприйнятне переслідування журналіста за висловлення його поглядів. Я закликаю зняти всі звинувачення з Семени,  заявила Міятович.

У свою чергу, посол СММ ОБСЄ в Україні Ертугрул Апакан нагадав, що на анексованій території було заблоковано понад 350 сайтів, обмежений доступ до українського телебачення і радіо, представникам ЗМІ погрожують і вже зафіксовані випадки затримання блогерів.

Як повідомляло QHA, Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію з вимогою до Російської Федерації звільнити українських журналістів Романа Сущенка та Миколи Семену, а також режисера Олега Сенцова.

QHA