КИЇВ (QHA) -

Україні потрібен закон, який визначає її євроатлантичний зовнішньополітичний вектор і прагнення до інтеграції в НАТО. Про це заявила народний депутат України, голова Постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фриз на круглому столі «Подолання міфів про НАТО: Аgenda 2020» 28 березня в Києві, передає кореспондент QHA.

— Мета амбітна: прийняти ще один закон, який зафіксує євроатлантичну інтеграцію. У ньому будуть чітко позначені напрями інтеграції України до НАТО, — сказала Фриз, додавши, що міфи про НАТО в суспільстві засновані на нестачі інформації про Альянс.

Її колега по круглому столу віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що НАТО — не тільки військова структура, організація надає допомогу, реалізуючи комплексні програми.

— За сухими фразами «комплексні пакети допомоги», «трастові фонди» ховаються цікаві та прості дії. У середині 90-х років НАТО допомагало боротися з повенями на Закарпатті. Коли в Харкові вийшли з ладу очисні споруди, саме Альянс дав насоси, які уберегли від екологічної катастрофи в місті. Сьогодні відпрацьовується варіант допомоги з ліквідації наслідків вибухів у Балаклії, — підкреслила Цинцадзе.

Віце-прем'єр навела статистику, згідно з якою більшість українців підтримують членство в НАТО.

— Якби зараз був би проведений референдум з цього питання, то 70% українців пішли б на нього проголосувати, — впевнена Климпуш-Цинцадзе.

При цьому, за її словами, НАТО для України — не панацея, а можливість:

— Можливість змінити збройні сили, захищати власні цінності разом із партнерами, які їх розділяють, і стати східним флангом НАТО.

Нагадаємо, у понеділок, 27 березня, відбулася зустріч міністра оборони України Степана Полторака і глави представництва НАТО в Україні, директора офісу зв'язку НАТО в Україні Олександра Вінникова, під час  якої сторони обговорили військово-політичну ситуацію в Україні, хід оборонної реформи та пріоритетні напрями подальшої співпраці України і НАТО.

За підсумками зустрічі міністр оборони зазначив, що після затвердження президентом України Державної програми розвитку Збройних сил України на період до 2020 року процес реформування Генерального штабу ЗСУ повинен значно прискоритися. Степан Полторак заявив також про необхідність підтримувати тісний контакт з офісом зв'язку НАТО з метою оперативного вирішення нагальних питань. Олександр Вінников позитивно оцінив результати двостороннього співробітництва і наголосив на необхідності продовження діалогу Україна — НАТО.

ФОТО: інтернет

QHA