РИМ (QHA) -

Посольство України в Італії відправило лист італійському телеканалу у зв'язку із образливими висловлюваннями ведучого телепередачі «Nemo — nessuno escluso» про Україну та Крим. Лист був опублікований прес-службою відомства у Facebook.

5 травня в ефірі телеканалу RAI телеведучий заявив, що «Україна програла Крим», потрактувавши таким чином окупацію частини країни.

— Україна зараз приймає «Євробачення», але Габбані (представник Італії Франческо Габбані,  ред.) могутніший за радянську ракету. Отже, Україна після того, як програла Крим, програє і європейський фестиваль!

У посольстві України листом на адресу телеканалу нагадали, скільки українців загинуло, було поранено і залишило свої домівки у зв'язку з російською агресією.

Російська агресія проти України почалася з окупації Криму. 13 тисяч смертей, 30 тисяч поранених і 2 мільйони переміщених осіб. Цих цифр достатньо, щоб зрозуміти неприйнятність настільки недоречних коментарів.

Нагадаємо, в середині березня посольство України у Великобританії звернулося до члена Палати лордів Річарда Белфа з питанням, чи дійсно той в інтерв'ю російській пресі називав окупований Крим частиною РФ. Українські дипломати нагадали, що весь цивілізований світ визнав анексію Криму незаконною, відзначивши порушення прав людини росіянами в окупованому Криму.

ФОТО: інтернет

QHA