КИЇВ (QHA) -

Турецька Республіка має намір спостерігати за ситуацією з дотриманням прав кримськотатарських тюрків в анексованому Росією Криму та висловлювати підтримку територіальної цілісності України. Про це повідомляє Посольство Туреччини в Україні на сторінці в Фейсбук.

Туреччина, як і раніше, не визнає нелегітимний «референдум», проведений Росією на півострові та заявляє про анексію Криму як про очевидне порушення міжнародного права.

— Три роки минуло з тих пір, коли Автономна Республіка Крим, яка входила до складу України, була анексована Російською Федерацією на підставі нелегітимного референдуму, який відбувся 16 березня 2014 року. Ми знову повторюємо, що ми не визнаємо фактичну ситуацію, яка виникла в результаті цієї дії та яка є очевидним порушенням норм міжнародного права. У зв'язку з цим ми підтверджуємо підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. Туреччина і надалі буде уважно спостерігати за ситуацією в Криму і захищати права та інтереси кримськотатарських тюрків, які є однією з головних складових частин півострова.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 18 березня до третьої річниці анексії Криму РФ МЗС Турецької Республіки заявило, що, як і раніше, вважає анексію Криму порушенням міжнародного права.

ФОТО: інтернет

QHA