КИЇВ (QHA) -

Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні закликало Росію, яка окупувала Крим, припинити репресії проти кримських татар. Відповідне повідомлення з'явилося на сторінці посольства в Фейсбуці.

— 18 травня виповнюється 73 роки з дня, коли у 1944 році більш ніж 230 000 татар були силою депортовано зі своєї Батьківщини у Криму. Репресії та дискримінація щодо кримських татар повинні припинитися. Окупація Криму Росією повинна закінчитися.

Як повідомляло QHA, 18 травня голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров висловив надію, що вже у вересні до Конституції України буде внесений проект змін відносно частини створення Кримськотатарської автономії.

Нагадаємо, 18 травня 1944 року в Криму почалася депортація кримських татар. Радянська влада звинуватила весь народ у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Тисячі кримських татар вивезли до Середньої Азі. Дорогою і протягом першого року висилання від голоду і хвороб загинули більше 30 тисяч осіб. Кримським татарам дозволили повернутися на батьківщину в Крим лише у 1989 році.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України прийняла постанову, якою Депортація кримських татар 1944 року визнана геноцидом кримськотатарського народу. Розслідування за фактом Депортації кримських татар було розпочате прокуратурою АР Крим у жовтні 2016 року.

ФОТО: інтернет

QHA