КИЇВ (QHA) -

Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні закликає Росію до справедливості відносно українців, утримуваних у РФ, у тому числі кримських татар і Руслана Зейтуллаєва, зокрема. Про це повідомило дипломатичне відомство через сторінку в Твіттер.

— Ми жадаємо справедливості для Руслана Зейтуллаєва, для українців, утримуваних у РФ, для всіх кримських татар, які борються за права людини.

Як повідомляло QHA, 4 квітня Руслан Зейтуллаєв оголосив безстрокове голодування в знак протесту проти несправедливого ставлення до кримських татар в окупованому Криму. За даними правозахисників, голодування «мокре» — Руслан п'є чай без цукру. Зараз Зейтуллаєв знаходиться в Ростові-на-Дону, де відбувається перегляд його справи. Він звинувачується в організації осередку «Хізб ут-Тахрір» у Криму.

Адвокат Еміль Курбедінов, який 14 квітня зміг відвідати свого підзахисного, повідомив, що у Руслана Зейтуллаєва вже виникли складнощі зі здоров'ям. Кримський татарин за 10 днів втратив шість кілограмів і насилу говорить.

Крім того, до Зейтуллаєва досі не пускають українського консула. Міністерство закордонних справ України направило ноту протесту Російській Федерації з вимогою надати українському консулу доступ до громадянина України.

За рішенням апеляційної інстанції справа Руслана заново переглядається Північно-Кавказьким окружним військовим судом. Наступне засідання, під час якого відбудуться дебати сторін, призначене на п'ятницю 21 квітня. Руслану Зейтуллаєву загрожує до 15 років позбавлення волі.

ФОТО: інтернет

QHA