АНКАРА (QHA) -

Посольство Росії в Анкарі розповсюдило повідомлення з приводу вбивства російськими силовиками в анексованому Криму ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

Дипломати у кращих традиціях російського агітпрома повідомляють, що діаспора кримських татар у Туреччині (мається на увазі Товариство культури і взаємодопомоги кримськотатарського народу) нібито намагається спотворити події, що відбуваються на анексованомуму півострові.

— Однією з цих маніпуляцій є поширене в органах ЗМІ повідомлення: "83-річна кримськотатарська активістка Веджіє Кашка померла після того, як російські правоохоронці провели затримання, — йдеться в заяві, опублікованій на сайті російського посольства.

Російські дипломати розповіли свою версію подій, пославшись на відомий своєю упередженістю багатомовний пропагандистської сайт Sputnik і заявили, що затриманням у Криму нібито надається політичне забарвлення.

— Насправді, визнаний у Росії екстремістською організацією  Меджліс кримськотатарського народу займається шантажем і здирництвом, а жертвою її став чесний громадянин Туреччини, який потрапив у халепу після знайомства з онуками Веджіє Кашка, — йдеться в заяві.

Нагадаємо, раніше Товариство культури і взаємодопомоги кримських татар Туреччини розповсюдило звернення у зв'язку з вбивством ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

У заяві йдеться, що в результаті репресій, які проводять російські влади щодо кримських татар, з метою залякати і зламати дух боротьби корінного народу, 23 листопада від серцевої недостатності померла відома правозахисниця, ветеран національного руху Веджіє Кашка.

Нагадаємо, 24 листопада кримські татари попрощалися з героїчною жінкою, ветераном національного руху Веджіє Кашка, яку поховали в селі Новокленове (Учь Кез), де вона жила останні роки.

Як повідомляло QHA, попрощатися з Кашка приїхали люди з усіх куточків анексованого Криму. У мусульманському обряді похорону (дженазе) взяли участь близько п'яти тисяч жителів півострова.

Відзначимо, що 23 листопада, після обшуків і затримань, проведених у Криму співробітниками ФСБ, померла ветеран кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка

QHA підготувало відео про життя і боротьбу Веджіє Кашка.

QHA