КИЇВ (QHA) -

Посольство Чехії в Україні прокоментувало заяву президента Чеської Республіки з приводу Криму, сказавши, що це була його особиста думка.

Про це повідомив прес-секретар посольства Чехії в Україні Давид Машек.

— Посольство зафіксувало інформацію, яка з'явилася у ЗМІ щодо виступу Земана у Парламентській асамблеї Ради Європи. За даними ЗМІ, в деяких частинах виступу йшлося про його особисту точку зору, зазначив він.

Раніше QHA повідомляло, що Мілош Земан заявив, що втрата Україною Криму  це «завершена справа», і запропонував узаконити її, виплативши Україні компенсацію. Земан при цьому визнав незаконність анексії Криму. Він зазначив, що необхідно зняти санкції з Росії і замінити їх на активні контакти з РФ. Президент запропонував виплатити Україні компенсацію «або у фінансовій формі, або нафтою і газом».

 

На цю заяву відреагувала українська сторона. Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко зазначила, що Україна не буде торгувати своїми громадянами, територією, суверенітетом, честю і гідністю. А міністр закордонних справ Павло Клімкін додав, що Земана не виправити і потрібно боротися з тими, хто дозволив йому виступити з такою промовою.

Джерело: УНІАН

QHA