КИЇВ (QHA) -

26 грудня до МЗС України було запрошено посла Ізраїлю в Україні Еліава Білоцерківського. Метою зустрічі стало обговорення подальшого розвитку двосторонніх відносин у ситуації, що склалася після ухвалення РБ ООН резолюції про становище на Близькому Сході, яка забороняє Ізраїлю будувати поселення на території Палестини. Про це повідомляє сайт Міністерства закордонних справ України.

З української сторони було висловлено розчарування з приводу емоційної реакції окремих ізраїльських чиновників і політиків на результати голосування в Нью-Йорку. Українські дипломати роз'яснили свою позицію щодо голосування і відзначили, що Україна дотримується послідовної позиції щодо врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту.

За підсумками зустрічі була досягнута домовленість зробити все можливе для того, щоб запобігти підвищенню градуса дискусії в українському та ізраїльському суспільстві.

Україна та Ізраїль домовилися про продовження співпраці в різних сферах. Так, залишаються в силі домовленості щодо проведення в Києві чергового раунду переговорів щодо проекту угоди про вільну торгівлю, підготовці угоди, що регулює трудову міграцію, а також продовження переговорів щодо подальшої лібералізації авіасполучення.

Було також обумовлено узгодити графік контактів високого рівня на 2017 рік.

Нагадаємо, як передавало QHA, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху 25 грудня доручив ізраїльському МЗС мінімізувати робочі контакти з 12 державами, які підтримали резолюцію Радбезу ООН із засудженням побудови ізраїльських поселень на окупованих територіях Палестини. Україна була одним із 14 членів Радбезу ООН, які проголосували за резолюцію, яка закликає Ізраїль не будувати свої поселення на території Палестини.

ФОТО: інтернет

QHA