ВІДЕНЬ (QHA) -

Під час своєї недавньої поїздки в Москву депутат від австрійської «Партії свободи» Дагмар Белаковіч-Еневайн заявила, що збирається відвідати Крим в обхід українських процедур і назвала його анексію «поверненням додому».

У відповідь посол України в Австрії Олександр Щерба опублікував в газеті WIENER ZEITUNG статтю «Не легітимізувати анексію Криму!», про що повідомляється на сайті Міністерства закордонних справ України

— Очевидно, у пані депутата були причини надати Росії таку послугу й у такий спосіб образити Україну. Однак зараз мова йде не про неї і не про особливі відносини її партії з Росією. Йдеться про міжнародне право і справедливість, — йдеться в статті.

Український посол зазначив, що зараз Крим дуже швидко повертається в часи Радянського Союзу.

— За показним фасадом відбувається все те, що відрізняє тоталітарну диктатуру: людей іншої віри виганяють, етнічні меншини (перш за все кримські татари і українці) утискаються, — підкреслив Щерба.

Олександр Щерба нагадав долю Решата Аметова — 39-річного кримського татарина, який 3 березня 2014 року знайшов у собі мужність заявити протест проти агресії РФ. Всього 15 хвилин простояв він у центрі Сімферополя з аркушем паперу, на якому було написано «Ні — окупації!», після чого був заарештований і убитий загарбниками Криму. Через два тижні його, батька трьох маленьких дітей, знайшли в полі замученим до смерті. Офіційна причина смерті: постріл в око.

Як повідомляло QHA, на початку квітня в Москві депутат Національної ради Австрії (нижньої палати парламенту) від ультраправої «Партії свободи» Дагмар Белаковіч-Еневайн публічно підтримала анексію Криму Росією.

ФОТО: інтернет

QHA