ЗАГРЕБ (QHA) -

Посол України в Хорватії Олександр Левченко дав інтерв'ю найбільш тиражованому політичному тижневику цієї країни «7Dnevno». Стаття називається «Москві потрібен новий конфлікт на Балканах, який зміг би дестабілізувати, а може, і розвалити ЄС».

В інтерв'ю Левченко висловлює упевненість в деокупації Криму, при цьому стверджує, що Росія віддасть півострів сама.

— Крим є тим шматком, яким Москва подавиться. Вона буде змушена повернути його туди, звідки і вкрала, — сказав посол.

Дипломат зазначив, що увага світової спільноти зараз дійсно зосереджена на Донбасі, тому що там проливається кров, але «і про Крим ніхто не забуває».

— Західні політичні еліти прекрасно знають, що саме Крим є головною проблемою. Тому що Крим Росія не тільки окупувала, а й анексувала, тобто проголосила його частиною своєї території, — каже він.

Левченко нагадує, що це перша в історії Європи анексія з часів Гітлера.

— Поки вона (анексія. — Ред.) Триває, міжнародне право і система безпеки Європи і світу залишаються зруйнованими. Ніхто не змириться з тим, щоб бандитизм став основним принципом міждержавних відносин, — наголошує дипломат.

Посол України в Хорватії впевнений, що якщо Захід не повірить роспропаганді й буде суворо дотримуватися санкцій, то одного разу російська верхівка виявиться перед дилемою: або деокупація Криму і Донбасу, або економічний і соціальний колапс.

— Росія величезна, але економіка її є відсталою і неефективною, вже і сьогодні вона не може нормально утримувати навіть саму себе, не кажучи про окуповані території, — додав Олександр Левченко.

Відзначимо, відомий режисер і актор Ахтем Сеїтаблаєв теж вважає, що консолідована та послідовна світова позиція щодо агресії Росії проти України буде сприяти якнайшвидшій деокупації півострова.

ФОТО: інтернет

QHA