КИЇВ (QHA) -

У посольстві Турецької Республіки у Києві пройшов прес-сніданок напередодні річниці спроби перевороту в Туреччині за участю Надзвичайного і Повноважного Посла Туреччини в Україні Йонета Джана Тезеля, громадських діячів, українських дипломатів і представників зарубіжних дипмісій. Про це повідомляє кореспондент QHA.

Під час сніданку йшлося про спробу перевороту в ніч з 15 по 16 липня 2016 року, організованою терористичним рухом FETÖ під керівництвом громадського діяча, проповідника Фетхуллаха Ґюлена.

Посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель нагадав у своїй промові хронологію кривавих подій тієї ночі, зазначив героїчну боротьбу турецького народу за демократію ціною життя сотень громадян країни.

— Ми називаємо їх «Мученики демократії». І обов'язково згадаємо усіх загиблих у ту страшну ніч. Завтра в Туреччині та інших країнах пройдуть пам'ятні заходи, — заявив Йонет Джан Тезель.

Пан Тезель особливо підкреслив злочинність дій терористів FETÖ і зазначив, що весь світ повинен знати про те, що дійсно відбувається в Туреччині.

— Не можна забувати про злочинні дії прихильників терористичної течії Фетхуллаха Ґюлена. Група офіцерів-зрадників, керованих псевдорелігійними наставниками, намагалася зруйнувати турецьку демократію. Вони абсолютно не допускали думки про те, що турецьке суспільство вийде на вулиці, щоб зупинити їх, — сказав дипломат.

Тезель підкреслив, що в ніч перевороту офіційний Київ одним із перших оголосив про підтримку турецької влади.

— Прем'єр-міністр Володимир Гройсман був одним із перших, хто відвідав Туреччину і місця вуличних боїв. Переглядаючи фото та відеокадри тих днів, я відчуваю дух українського Майдану, — підсумував посол.

Дипломат зазначив, що у пам'ятні дні по всій Туреччині та її посольствах в інших країнах пройдуть заходи, приурочені до першої річниці подій спроби перевороту.

Нагадаємо, група заколотників спробувала вчинити військовий переворот у Туреччині в ніч на 16 липня минулого року. Протистояння розгорнулися на вулицях Анкари та Стамбула. Загинули понад 240 турецьких громадян, близько 2 тисяч осіб отримали поранення. Заколот вдалося придушити.

Влада Туреччини звинуватила в причетності до спроби перевороту Фетхуллаха Ґюлена і зажадали від США, де той проживає, його екстрадицію. Сам Ґюлен засудив заколот і заявив про свою непричетність до нього.

 У Туреччині були заарештовані понад 50 тисяч осіб, звільнені або відсторонені від роботи понад 100 тисяч держслужбовців.

Прем'єр Туреччини Біналі Йилдирим у коментарі Hurriyet daily news повідомив, що питання нової спроби перевороту в країні виключене. При цьому він попередив, що якщо подібне безумство або дурість повториться, плата винних за неї буде ще вища.

QHA