КИЇВ (QHA) -

Посол Європейського союзу Хьюг Мінгареллі вважає, що багато депутатів Верховної Ради України займаються не реформами на благо країни та її громадян, а відстоюванням особистих інтересів.

— У Раді багато людей, які сидять там не для поліпшення країни, а просто для того, щоб захищати особисті інтереси і блокувати процес реформ, — заявив він у четвер на сьомому Національному експертному форумі в Києві, передає кореспондент QHA.

Мінгареллі нагадав, що місія Європейського парламенту під керівництвом Пета Кокса підготувала «дорожню карту» реформування роботи Верховної Ради, проте в українському парламенті її заблокували — за його словами, через відсутність політичної волі.

Хьюг Мінгареллі зазначив, що не розуміє, чому Україна зволікає з призначенням нових членів Центральної виборчої комісії.

— Потрібно прогресивно сприяти тому, щоб політична еліта оновилася. Тому потрібно прийняти новий закон про вибори і затвердити новий склад Центральної виборчої комісії. З незрозумілих мені причин ці реформи не проводяться. Коли вже ми отримаємо новий закон про вибори і про призначення нових членів ЦВК? — запитав посол.

Нагадаємо, за даними соціологічного опитування, опублікованими в середу 14 червня, на президентських виборах свій голос за Петра Порошенка віддали б 11,6% виборців, за Олега Ляшка та Юрія Бойка — по 8,5%, за Вадима Рабиновича — 7,8% , за Анатолія Гриценка — 7,2%, за Андрія Садового — 6,6%, за Олега Тягнибока — 3,9%, за Святослава Вакарчука — 3,8%, за Дмитра Яроша — 2,5%, за Володимира Гройсмана — 2,4%.

QHA