КИЇВ (QHA) -

Посол ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі заявив, що зараз невідповідний час для вступу України до Європейського союзу. Про це він сказав в інтерв'ю «Главкому».

Мінгареллі зазначив, що «як друг України» він повинен розвіювати будь ілюзії та рекомендувати українським колегам зосередитися на тому, чого реально можна досягти. Зокрема, такою ілюзією він назвав і розмови деяких політиків про вступ України до ЄС.

— Сьогодні ми повинні сфокусуватися на впровадженні Угоди про асоціацію та створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі. Це буде надзвичайно важливо для української економіки і для поліпшення стандартів життя українців. Якщо вимагати якихось розширених відносин у нинішніх обставинах — це навряд чи дасть якийсь позитивний результат.

Посол також оцінив темпи зближення українського законодавства до законодавства ЄС з моменту прийняття в Україні закону про ратифікацію Угоди про асоціацію три роки тому.

— Багато ваших міністерств активно працюють над цим питанням. Зараз, коли з 1 вересня Угода про асоціацію набуде чинності, необхідно буде подвоїти наші зусилля і прискорити впровадження її положень.

Мінгареллі пояснив, які етапи Україна повинна пройти на шляху вступу до ЄС:

— Важливо, як я вже говорив, здійснити гармонізацію українського законодавства та законодавства ЄС. Це потрібно для поступової інтеграції економіки України у внутрішні ринки країн-членів ЄС, і такою повинна бути наша мета на наступні кілька років. Після її досягнення можна буде думати про наступний етап.

Як повідомляло QHA, раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін пояснив свої слова про посилений варіант асоціації України з Європейським союзом.

ФОТО: УНІАН

QHA