ВАШИНГТОН (QHA) -

Посол Росії в США Анатолій Антонов пов'язав звільнення українського режисера Олега Сенцова та інших політичних в'язнів із Мінським процесом.

Про це дипломат заявив 1 грудня у Стенфорді, де проходила презентація, присвячена російсько-американським відносинам.

Говорячи про Сенцова, дипломат заявив, що згідно з Мінськими угодами українська і "донбаська" сторони зобов'язалися обмінюватися полоненими.

— У цих угодах чітко розповідається про механізм виконання цього зобов'язання. Президент Путін не раз закликав лідерів Донбасу дотримуватися цих угод. І я сподіваюся, що всі полонені будуть звільнені до Різдва, — сказав він, при цьому додавши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.

Як вважає голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук, посол тим самим суперечить позиції Володимира Путіна, який восени минулого року заявив, що ув'язнені з політичних мотивів українці в Росії і окупованому Криму не охоплюються Мінськими домовленостями.

Як писало QHA, петицію на підтримку Сенцова підписали вже 2 тисячі осіб.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що французькі письменники, працівники культури, дипломати, журналісти підписали колективний лист з вимогою звільнити українського режисера Олега Сенцова, незаконно заарештованого і засудженого до 20 років в'язниці у Росії. Серед них — сценарист Мішель Хазанавічус, актриса і продюсер Тоні Маршалл і кінорежисер Бертран Таверньє.

QHA