КИЇВ (QHA) -

Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель, виступаючи 21 грудня на зовнішньополітичному форумі, організованому Інститутом світової політики, зазначив, що Захід продовжить підтримувати Україну тільки в тому випадку, якщо наша країна покаже результати в реформах, боротьбі з корупцією та виконанні Мінських угод.

— Ми солідарні з Україною і підтримуємо вашу країну не тільки дипломатично, але і за допомогою багатьох практичних речей. Але разом із тим ми розуміємо, що із зміною адміністрації (у США. — Ред.) і в результаті виборів у ряді європейських країн — давайте будемо чесними — наростає роздратування відносно деяких процесів в Україні. Це, перш за все, низькі темпи реформ, відсутність прогресу у Мінських переговорах. У цій ситуації Україні потрібно довести, що така критика є необґрунтованою, — заявив посол.

З ним погодилася і директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук, додавши, що Україні варто насамперед спиратися на власні сили.

— Сьогодні світ входить у зону турбулентності. Опитані Інститутом світової політики іноземні експерти попередили: Україна не може розраховувати на безумовну підтримку Заходу. Вже сьогодні для багатьох політичних сил Заходу Україна не є природним партнером. Що стосується інших регіонів світу, то вони за 25 років так і не стали об'єктом цілеспрямованої політики з боку України. Україні доведеться вчитися працювати з багатьма державами — із одними з нуля, із іншими — заново, — зазначила Альона Гетьманчук.

Посол США в Україні Марі Йованович, у свою чергу, теж підтримала цю тезу, заявивши, що Україна повинна продемонструвати історію успіху для продовження підтримки з боку США.

— Зараз час великих змін у світі, особливо у США та ЄС. У США існує консенсус щодо України, і серед американців є дуже сильна підтримка України. Але Україна повинна показати свою історію успіху, щоб ми бачили, що українці гідні підтримки, і продовжували бути для України надійним партнером.

Нагадаємо, Європарламент відклав введення безвізового режиму з Україною до лютого 2017 року. Питання буде розглянуто євродепутатами у першому читанні. Офіційна позиція ЄС щодо затримки скасування віз — необхідність узгодити механізм припинення безвізового режиму з третіми країнами на випадок міграційного сплеску.

QHA