КИЇВ (QHA) -

Надзвичайний і повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук 25 лютого на міжнародному форумі «Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу» заявив, що Україна і Канада в однаковій мірі мають потребу у підтримці справедливого світового порядку.

— Країни, які не є наддержавами, до яких відносяться і Канада, і Україна, найбільше потребують справедливого правового міжнародного режиму, де всі гравці дотримуються загальноприйнятих правил, під якими всі підписалися.

Окупація та незаконна анексія Криму це крок до дестабілізації світової системи безпеки. Сейсмічні поштовхи від агресивного зазіхання на територію України відчуваємо ми всі. Це створює певний стрес у міжнародній системі. Саме тому наш прем'єр-міністр на міжнародній арені підтримує Україну і право Криму перебувати у складі України.

Окремо посол зазначив близькість діаспор кримських татар і українців у Канаді.

— Шок окупації допоміг українському суспільству переоцінити і дооцінити історичний внесок кримських татар у загальну історію цієї країни і по-іншому подивитися на питання національно-культурного компонента автономії Криму. Цей процес також відчувається у нас у Канаді, де кримськотатарська діаспора тепер тісно співпрацює з українською громадою, зазначив Роман Ващук.

Нагадаємо, міжнародний форум «Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу», який проходить у Києві 25-26 лютого, приурочений до третьої річниці анексії півострова і Дня опору Криму російській окупації.

QHA